Vejos-žolės korys 50×50 cm
Tai yra ypač geras sprendimas stovėjimo aikštelių paviršiams, šaligatviams ir takams. Dėka savo struktūros, produktas idealiai tinka krantinių, upių bei pakrančių sutvirtinimui.
Korėta struktūra leidžia augalams giliai įšsišakoti į dirvą. Tai sukuria stabilų ir ilgalaikį žalią paviršių, kuris teikia stabilumą, saugo ir nesilpnina augalų natūralių drėgmės įsisavinimo savybių.
Jei klojama profesionaliai, korio vejai jungtys tolygiai pasidengia veja ir sukuriamas normalus vejos paviršius, savo ruožtu papildomai apsaugantis produktą nuo tiesioginių UV spindulių.
Korys vejai gali būti panaudotas daugelyje vietų – įvažiavimams į kiemus, automobilių stovėjimo aikštelėms, automobilių pastogėms, saugojimo zonoms, sodo takeliams, šaligatvių sutvirtinimui, kelkraščių apsaugai, krantinės ir šlaitų apsaugai, pylimų, upių ir upelių krantų stabilizavimui.
Trinkelių liejimo formos
Trinkelių liejimo forma – puikus ir paprastas būdas pačiam įsirengti originalų sodo takelį. Svarbiausia, tai – ne atsibodusios trinkelės arba šaligatvio plytelės, bet natūralaus skaldyto akmens raštas. Su šia forma galima išsibetonuoti takelį, keliuką, aikštelę, terasą. Tai – paprasta ir lengva: naudojamos eilinės statybinės medžiagos, jokių papildomų brangių įrankių, pigiau už trinkelių grindimą ir šaligatvio klojimą, galimybė pasigaminti spalvotus akmenis, mažesni reikalavimai takelio pagrindui. Darbus gali atlikti kiekvienas neįgudęs sodininkas.
Apie trinkelių liejimo formą ir takelio gamybą, daugiau informacijos rasite ČIA
Polikarbonato lakštai
Tai teisingas pasirinkimas, jei ieškote ilgalaikio ir estetiško sprendimo savo šiltnamiui, pavėsinei ar oranžerijai. Lakštai pagaminti iš polikarbonato su apsauginiu sluoksniu, kuris sustiprina atsparumą atmosferos bei UV spindulių poveikiui. Plokštės pasižymi dideliu atsparumu išoriniams veiksniams, krušai, be to yra lengvai montuojamos.
Plastikiniai vejos bortai ir atitvarai
Tai ekologiški gaminiai skirti gerbūvio darbams, gaminami iš perdirbtų medžiagų. Naudodami juos galite: laisvai formuoti įvairius paviršius, kurti vaizdingą aplinką naudojant betonines, granitines, klinkerio trinkeles, mulčą (žievę), dekoratyvinę skaldelę ar veją. Plastikiniais bortais gėlynai atskiriami nuo vejos, įrėminami takeliai arba medžiai. Dirbant su bortais galima išgauti tiek išorinius, tiek vidinius lankus, ratus.
BORTŲ PRIVALUMAI:
- gali būti nepastebimi;
- yra lengvi, nedidelės transportavimo išlaidos (nereikia iškrovimo technikos);
- jų nereikia betonuoti;
- darbas lengvas, greitas, švarus;
- montuojant nereikia sudėtingų įrankių, prietaisų;
- galima paprastai demontuoti, atlikti pakeitimus, naudoti iš naujo;
- atsparūs rūgštims, šarmams, kurių yra trąšose;
- galima naudoti kaip antrinę žaliavą (perdibimui).
MONTAVIMAS:
Plastikiniai bortai montuojami ant sutankinto grunto (suvoluoto volu – vejoms, gėlynams; sutankinto vibro plokšte – takams, važiuojamosioms dalims). Grunto sluoksniai paruošiami pagal tako ar ploto mechaninius reikalavimus.
Įrankiai: kastuvas, matavimo įrankis (ruletė), guminis plaktukas, žirklės.
Tarpusavyje bortai tvirtai jungiasi sukibimo segmentais, išlietais pačiame borte. Jokių papildomų priedų nereikia. Bortą išlenkti galima prakirpus atraminėje dalyje esančią išorinę sienelę. Kiekvienas bortas prie pagrindo tvirtinamas plastikinėmis vinimis. Vidutiniškai 3 vinys vienam bėginiam metrui. Išlinkimams sutvirtinti papildomai naudojamos dar 2 vinys. Jeigu pagrindas kietas, galima naudoti 200–300mm statybines cinkuotas vinis.